Výběrová řízení do městských společností - pirátští zástupci

Moderátoři: Ondrej.Kolek, Odbor LbK - administrativni, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, PMS Jablonec nad Nisou

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i Registrovaní příznivci. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Dodržujte pravidla slušné komunikace.

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výběrová řízení do městských společností - pirátští zástupci

Příspěvek od anonym39320 »

Zdravím,

máme zhruba půl roku od voleb a v kontrolních a řídících orgánech městských společností jsou za Piráty stále v drtivé většině pouze zastupitelé a nebylo vypsáno na tyto pozice byť i jen jediné výběrové řízení. Po volbách dostali členové MS Jablonec nad Nisou ujištění, že výběrová řízení budou, jen je třeba prozatím do společností dosadit zastupitele, aby zjistili situaci a abychom věděli, jaké lidi budeme ve výběrových řízeních hledat. Osobně jsem s tímto argumentem nesouhlasil a přišlo mi to v rozporu s naším běžným povolebním procesem výběrových řízeních, ale říkal jsem si, že je třeba v Jablonci situace odlišná a vyžaduje odlišný postup.

Jak jsem psal na začátku, je půl roku od voleb a stále žádná zmínka o výběrových řízeních. Chtěl bych se tedy zeptat předsedy našeho zastupitelského klubu @Jan.Polak, kdy budou otevřená výběrová řízení vypsána. Tj. mám na mysli konkrétní termín.

Pro informaci označuji i předsedu MS Jablonec nad Nisou @Ondrej.Novosad, jelikož toto spadá do jeho dohledové pravomoci.

Taky si dovolím označit @Jana.Kolarikova, předsedkyni personálního odboru s prosbou o pomoc. Mohl by personální odbor pro Jablonec tato výběrová řízení zorganizovat? Vím, že pomáhal s výběrky v Praze, kde se podařilo vše úspěšně zorganizovat. Hádám, že toho navíc náš zastupitelský klub má nad hlavu a i pro zajištění nezávislosti by bylo lepší, aby si to vzal pod křídla personální odbor ve spolupráci s předsednictvem MS Jablonec.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběrová řízení do městských společností - pirátští zástupci

Příspěvek od anonym39320 »

Update:
Objevil jsem, že by na fóru měly být již přes 3 měsíce informace o stavu výběrových řízení (viz zápis ze schůze MS z 2. 1. 2019 zde. Žel se mi to nikde nepodařilo najít. @Veronika.Vavrinova, mohla bys sem, prosím, hodit odkaz, pokud jej máš k disposici? Napadla si mě Ty, když máš na starost předávání našich dotazů k zastupitelům a dáváš dohromady administrativní záležitosti na fóru. :) Díky.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Odpovědět

Zpět na „Jablonec nad Nisou“