právní školení pro zastupitele

Podatelna slouží pro jednotlivá podání určená primárně pro PKS. Dále se sem oznamují rezignace.
Podatelna je veřejná a proto se v ní chováme slušně.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Podání vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište název svého podání.
  3. V textu prosím uveďte vaše podání pokud možno co nejsrozumitelněji.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o řešení vašeho podání.
Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: právní školení pro zastupitele

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Pavel.Stepanek píše: 26 říj 2018, 10:33 Příručku už osobně studuji, stejně jako zákon. Význam semináře je v tom, že budeme řešit konkrétní situace v různých cvičeních. Nebude to samozřejmě něco, co by nahradilo samostudium, ale může uvést spoustu věcí do souvislostí a věnovat se bude především praxi. Věř, že právníci z oživení jsou také velmi zkušení. Sdílení zkušeností s Pirátskými zastupiteli probíhá vedle toho, například v rámci sobotního školení (a chystají se další).
Pokud sám účast zvažuješ je to v pořádku. Ale je to důvod seminář rušit pro všechny, kteří o něj zájem mají? Mám za to, že bychom měli udělat maximum pro eliminaci případných chyb a maximální připravenost našich zastupitelů. Peníze na to máme a cena je výhodná.
Samozřejmě netlačím na rušení čehokoliv pro kohokoliv, je to jen můj názor na věc, který vychází z několika mých zkušeností s podobným školením. Za mě bylo pro rozhodování o účasti a neúčasti moc fajn kdybychom měli podrobnější osnovu toho, co se bude školit, jak to bude probíhat. Na webu nějaká osnova je, ale hodně obecná. Myslím, že s osnovou bychom mohli být schopni říc, co potřebujeme, co ne a na co se zaměřit. Mír v duši :)
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: právní školení pro zastupitele

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ondrej.Karas píše: 26 říj 2018, 11:11 Samozřejmě netlačím na rušení čehokoliv pro kohokoliv, je to jen můj názor na věc, který vychází z několika mých zkušeností s podobným školením. Za mě bylo pro rozhodování o účasti a neúčasti moc fajn kdybychom měli podrobnější osnovu toho, co se bude školit, jak to bude probíhat. Na webu nějaká osnova je, ale hodně obecná. Myslím, že s osnovou bychom mohli být schopni říc, co potřebujeme, co ne a na co se zaměřit. Mír v duši :)
Myslím, že Oživení dělá semináře dost na míru a bude záležet i na tom, jaké požadavky napíšeme do registračního formuláře.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: právní školení pro zastupitele

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Nechci a nebudu blokovat termín skupině Oživení (zvláště, když mi tak vyšli vstříc). Proto jsem se rozhodl, že když nebudu mít souhlasné stanovisko PKS do konce týdne, seminář zruším. Nadále se pak budu věnovat pouze pracovní náplni koordinátora bez čehokoliv navíc, až do ustanovení nového PKS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
V__

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Jiri.Jansa
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 13 bře 2012, 20:48
Profese: pojistný matematik
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 338 poděkování

Re: právní školení pro zastupitele

Příspěvek od Jiri.Jansa »

vypsal jsem anketu, prosím o hlasování: viewtopic.php?f=414&t=44299
Uživatelský avatar
Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 995
Registrován: 15 črc 2012, 18:37
Profese: programator
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Re: právní školení pro zastupitele

Příspěvek od Ondrej.Cesik »

No a na kdy je školení naplánováno? A když se chystáš na větší akci, což školení s maximálními náklady 35 tis je. Bylo by lepší nechat si schválit záměr na školení, aby se akce nedostávala pod časový press.

U školení mě ještě napadla varianta školení pro zastupitele ve vládních koalicích. Pro ně je školení nejvíc potřeba a mohli byste mít menší skupinku, kde by bylo víc prostoru na diskuzi. Plus by se Vám zúžil záběr. Přeci jen vládní a opoziční úloha je rozdílná.

Ještě k té částce 35tis je 7% krajského rozpočtu na rok 2019 (při odhadu příjmů 500tis). To už si rozborku zaslouží. A souhlasím, že finance jsou. Nemusíme škudlit. Je bych nerad, aby se výdaje hodně rozjeli. On je to pak fičák.
Budovatel o kousek lepšího světa.
Uživatelský avatar
Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 995
Registrován: 15 črc 2012, 18:37
Profese: programator
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Re: právní školení pro zastupitele

Příspěvek od Ondrej.Cesik »

Jirko, dík za anketu. Většina je pro a vox populi vox dei.

Pro.
Budovatel o kousek lepšího světa.
Odpovědět

Zpět na „Podatelna“