Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Prostor pro diskuzi k tématu činnosti poslaneckého klubu a všeho okolo sněmovny, včetně dotazů na jednotlivé poslance.

Moderátor: Poslanecka snemovna - poslanci

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9058 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

@Václav:
Tady je zápis ze schůzky, škoda, že je tak stručný.
https://docs.google.com/document/d/1JeG ... ZZvVs/edit

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Lenka.Wagnerova píše:Prosím o zveřejnění Analýzy změn legislativy v oblasti vzdělávání a dopadů politik; Zmapování potřeb a doporučení k rozvoji vzdělávání v ČR, kterou zpracoval Petr Chaluš z pověření Lenky Kozlové. Coby (spolu)autorka programu pro danou oblast považuji za důležité, aby s tímo textem byli seznámeni lidé, kteří dlouhodobě vytvářejí program pro Vzdělávání a problematice rozumí. OFFTOPICPokud je mi známo, Petr Chaluš nikdy v této oblasti nepracoval (legislativa ve vzdělávání), zabývá se zmíněnou oblastí pouze coby aktivista a bývalý učitel. Vždy jsme pracovali kolektivně a transparentně, bylo by škoda, kdyby zvolením do Sněmovny v tomto směru došlo ke změně směrem k utajování.

Děkuji.

P.S.: O existenci zprávy jsem se dozvěděla z přehledu výdajů: https://www.pirati.cz/lide/lenka-kozlova/

Co třeba příště zkusit lepší formu komunikace:

"Ahoj,

z přehledových výdajů jsem se dozvěděla o zadání práce " Analýzy změn legislativy v oblasti vzdělávání a dopadů politik; Zmapování potřeb a doporučení k rozvoji vzdělávání v ČR". Ráda bych se na to taky podívala, proto bych poprosila Lenku o zveřejnění zde. Myslím, že zájem o tu analýzu nebudu mít jenom já, ale i další.

Byla bych taky pro příště ráda, aby fungovala lepší spolupráce poslanců a Pirátských garantů i s jejich týmem.

Děkuji. "

Je těžké jednat věcně, slušně a smířlivě? Cokoliv od tebe čtu v první řadě, tak vypíchneš z kontextu a napíšeš podrážděně nebo útočně. Se pak nemůžeš divit následkům.
Místo toho hned v prvním příspěvku začneš:
...kteří dlouhodobě vytvářejí program pro Vzdělávání a problematice rozumí. Pokud je mi známo, Petr Chaluš nikdy v této oblasti nepracoval (legislativa ve vzdělávání), zabývá se zmíněnou oblastí pouze coby aktivista a bývalý učitel.
To je nějak relevantní? To tomu on nemůže rozumět, protože to je pouze aktivista bývalý učitel? Jen tak mimochodem, neznám žádného echt odborníka, který by sám o sobě prohlásil, že problematice rozumí. řekl by, že se v tom orientuje z určité pozice odbornosti.
Osobně mám z té komunikace pocit, že tu utíká jedna věc a to, že školství je velice komplexní téma, kterému jako celku jeden člověk rozumět nemůže a je třeba zkombinovat přístup a postoj určité variety odborníků konzultovaný s praxí učitelů.
Vždy jsme pracovali kolektivně a transparentně, bylo by škoda, kdyby zvolením do Sněmovny v tomto směru došlo ke změně směrem k utajování.
Tohle už vůbec nechápu. Proč si zprávu zažádám a bez toho, abych dostal scénář, kdy budu odmítnut?

Nebo co bylo reálně smyslem sdělení mimo dotaz o tu zprávu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Hana.Chalusova

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Jakub.Dedek píše:...
Nevíš, neznáš. Až budeš mít za sebou 6 let práce pro Piráty a odměnou jen hejtování, pochopíš.
Lenka.Kozlova píše:@Lenka
Ano, je pravda, že hejty z tvé strany začaly přesně ve chvíli, kdy jsi zjistila, že jsem zadala analýzu Petrovi. O tom to celé totiž je.
1) Otázky jsou hejt?
2) Žádost o transparentnost je hejt?
3) Proč to mít rychle, dobře a zdarma, když to může být za 3 měsíce, odbytě a draho... ;-) (Tohle je sarkasmus, to jo.)
4) Mé sdělení obsahovalo poměrně dost věcných informací a podnětů k řešení, ale na ty nereaguješ.
5) Opravdu jako volič nemohu vědět, zda jsi pro zachování povinné předškolní docházky se změnami, nebo bys hlasovala pro návrh VKml., tedy zrušit Valachoviny?

Je ta otázka už srozumitelná?
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

A protože má toto vlákno poměrně vysokou čtenost, tak sem dávám odkazy na vlákna, v nichž se řeší konkrétní a aktuální problémy regionálního školství. Abyste se mohli zapojit.

vzdelani-f546/pocet-postizenych-skolaku ... 39830.html
vzdelani-f546/dvoulete-deti-narok-na-mi ... 39946.html
vzdelani-f546/povinny-predskolni-rocnik ... 39975.html
vzdelani-f546/reforma-financovani-regio ... 39976.html
vzdelani-f546/analyza-zmen-legislativy- ... 39977.html

Oblast vzdělávání je celkově poněkud upozaděná a to je škoda, protože je to myslím klíč ke všem potřebným změnám ve společnosti ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvek:
Jakub.Dedek
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - poslanecký klub“